Загальні правила засмаги на пляжі в Кароліно-Бугазі

Загальні правила засмаги на пляжі в Кароліно-Бугазі

Селище Кароліно-Бугаз, розташоване на березі Чорного моря, в Одеській обл. Україна, є молодим і динамічним курортом. Туристи приїжджають сюди, щоб скупатися в теплій воді, повалятися і позасмагати на гарячому піску пляжу. Тепла літня погода і жаркі промені сонця є прекрасними помічниками. Однак існують певні правила засмаги на море.

Що таке засмага

Під загаром мається на увазі потемніння шкіри. Темний відтінок вона отримує завдяки меланіну. Цей пігмент виробляється через вплив променів сонця. У перший день перебування під сонцем його виробляється багато, далі – менше.

На шкіру можуть впливати два типи ультрафіолетових (УФ) променів:

 1. UVA – від цього довгого променя ви не отримаєте опіків. Однак у вас може знизитися імунітет, допускаються шкірні захворювання і можливі алергічні реакції;
 2. UVB – короткий промінь. Якщо шкіра у вас сильно почервоніла, значить, ви отримали сильне опромінення цим променем. Тривале перебування під відкритим сонцем призведе до опіків. Можуть руйнуватися шкірні клітини і розвиватися злоякісні пухлини. Через кілька років не виключається поява пігментних плям.

Користь

Навіщо тоді засмагати?

Тому що УФ приносить людині користь. В організмі підвищується рівень серотоніну і виробляється вітамін D. Цей гормон збільшує приплив сил і підвищується імунітет. Нарешті, шкіра з засмагою виглядає привабливіше, ніж бліда.

Правила засмаги на пляжі

Щоб дійсно підвищити імунітет організму, а не отримати опік і шкірні захворювання, потрібно дотримуватися правил засмаги не тільки на пляжі, але і біля басейну на території готелю.

Щоб отримати безпечний загар, необхідно лежати під косими променями сонця. Вони будуть з світанку до 11:00 і з 17:00 до заходу. Не радимо тривалий час зіграти в період 11: 00-15: 00. Саме в цей час ви можете отримати опіки або ваше тіло перегріється.

Максимальний час перебування під сонцем – 1 год. / добу. Кожну чверть години потрібно робити перерву:

 • Відійти під козирок;
 • Викупатися в морі;
 • Прогулятися в затіненому місці.

Звичайно, відразу ж лежати годину під сонцем не слід. Перший день – 10 хвилин (по 5 на спині і животі), потім поступово збільшуєте дозу, щоб шкіра могла адаптуватися до УФ променів. Так ви отримаєте гарний, рівний загар і не обгорите на сонці.

Засоби для засмаги

Правила засмаги на пляжі припускають використання сонцезахисних засобів. Вибираючи масла, крему або спреї, звертайте увагу на показник SPF:

 1. Від 50. Повний захист шкіри. Засмаги не буде. Наприклад, спрей Vichy Ideal Soleil;
 2. 20-50. Середня, загар легкий. Спрей Uriage;
 3. 10-20. Зволоження, загар інтенсивний. Coconut Oil. Кокосове масло Baraka підійде і для четвертого пункту;
 4. До 10. Профілактика старіння шкіри, загар інтенсивний.

Уразливі місця, груди, плечі і ніс, рекомендується змащувати з інтенсивністю раз / півгодини. Перший час рекомендується застосовувати креми з показником SPF від 50, а потім знижувати цей показник. Радимо використовувати для захисту наступні креми та спреї (або аналогічні):

 • Шкіра обличчя. Крем від засмаги, SPF 45. Він водостійкий і підійде для проблемної шкіри;
 • Губи. Вони можуть пересихати. Підійде бальзам Libre Derm SPF 15. Він зволожує губи і додає їм невеликий блиск;
 • Волосся. Масло-спрей Cliven. Тонка плівка, огортаючи волосся, захистить їх від УФ променів.

Використовуючи наші рекомендації, ви отримаєте на пляжах Кароліно-Бугаз рівну засмагу без серйозних наслідків.