Віндсерфінг для початківців та прокат дощок в Затоці

Віндсерфінг для початківців та прокат дощок в Затоці

Для туристів, які приїжджають на відпочинок в Одеську область України, є багато розваг на воді. Одним купанням і загорянням на гарячому піску відпустка в селищі Затока не обмежується. Можна зайнятися риболовлею, дайвінгом, катанням на скутерах, гідромотоціклах і т.д. Нижче ми розберемо навчання для початківців віндсерфінгу.

Що це таке або історія віндсерфінгу

Під віндсерфінгом мається на увазі катання на легкій дошці з вітрилом. Потрібно управляти за допомогою водотоннажності. Дошка рухається під впливом вітру. Відмінність від серфінгу, де потрібні хвилі, полягає в наявність вітрила. Тому немає залежності від морських хвиль.

Історія віндсерфінгу бере початок з 1970 року, коли два калифорнійця, Дж. Дрейк і Х. Швайцер, отримали патент на дошку з трикутним вітрилом. Спортивна дисципліна стала називатися віндсерфінг, а через 3 роки, пройшли перші змагання. Віндсерфінг увійшов в програму ОІ 1984/1992 р для чоловіків / жінок.

Перший час це був літній вид спорту, але потім вітрило встановили на лижі і віндсерфінгом стали займатися цілий рік.

Спорядження

Основні елементи – дошка з вітрилом.

Перший вид спорядження підбирається під вагу віндсерфера, комплектується плавцем і Швер (надає дошці стійкість). Довжина варіюється в межах 2,2-3,8 метрів. Матеріали виготовлення – кевлар з карбоном. Для фрістайлу застосовуються дошки з пластику.

Вибір вітрила залежить від різних факторів. Він може бути для хвиль, гонок або слалому. Чим більше його площа, тим менше проблем з вітром, але ускладнюється управління.

Матеріали виготовлення:

 • Плівка. Відмінно тримає задану форму;
 • Майлар. Тканина з багатьох шарів, тому вітрило з плином часу починає розшаровуватися;
 • Дакрон. Недорогий і легкий матеріал. На нього широкий попит у новачків.

З допоміжних пристосувань відзначимо гідрокостюм (захист від УФ променів і переохолодження) і трапецію (знижуються вітрильні навантаження на руки).

Види

Існує 3 види віндсерфінгу:

 1. Любительський;
 2. Професійний;
 3. Олімпійський.

Навчання в школі «Відліт»

Нас цікавить перший вид. Тому подивимося, де в Затоці можна пройти навчання і орендувати дошку. Неможливо навчитися кататися на дошці, переглянувши відео або, прочитавши інструкцію. Це з боку здається, що все просто. Щоб освоїти ази, знадобиться допомога тренера.

Наставник:

 • Розробить тренувальну програму;
 • Покаже пристрій дошки;
 • Розповість про принципи її роботи;
 • Навчить техніці управління;
 • Порадить способи міцного тримання на ногах.

Навчання віндсерфінгу в Затоці є в школі Відліт. Вона одна з кращих в курортній зоні. Заснована в 2011 р, школа починає роботу з початком куротного сезону (травень) і закінчує з його завершенням (вересень).

Вона розташована поблизу ж / д станції Лиманська. Звідси чверть години ходу пішки і кілька хвилин на автомобілі.

Хто може займатися

Мінімальний вік для заняття віндсерфінгом – 5 років. Заняття дозволять зміцнити спину дитини і розвинути правильну поставу. Заняття принесуть користь і дорослим людям. Віндсерфінгом можна займатися, незалежно від фізичної форми і віку.

Плюси занять:

 • Спалюються калорії;
 • Скидається вага;
 • Підтягується фігура;
 • Зміцнюються м’язи.

Ціни

Вартість тижневої оренди обладнання для катання на дошці складає 2 500 грн. ($ 90). У вказану ціну входить послуга по поверненню початківця серфінгіста (наприклад, втомився) на берег.

Для початківців проводяться індивідуальні / групові заняття. Ціна питання 200-250 грн. за годину навчання. В середньому, можна навчитися віндсерфінгу за 2 уроки.